SERONOK BELAJAR

Followers

Thursday, 17 November 2011

Perdana Menteri Malaysia

Perdana Menteri Di Malaysia



Perdana Menteri Pertama (Bapa Kemerdekaan)
Tunku Abdul Rahman Putra Al-Haji Bin Almarhum Sultan Abdul Hamid Shah
31 Ogos 1957 - 22 September 1970

Perdana Menteri Kedua ( Bapa Pembangunan )
Tun Abdul Razak Bin Haji Dato’ Hussein
22 September 1970 – 14 Januari 1976

Perdana Menteri Ketiga ( Bapa Perpaduan)
Tun Hussein Bin Dato’ Onn
15 Januari 1976 – 16 Julai 1981


Perdana Menteri Keempat ( Bapa Pemodenan)
Tun Mahathir Bin Mohamad
16 Julai 1981 – 31 Oktober 2003

Perdana Menteri kelima (Bapa Pembangunan)
Tun Abdullah Bin Haji Ahmad Badawi
31 Oktober 2003 – 3 April 2009

Perdana Menteri Keenam
YAB Dato’ Sri Haji Mohd Najib Bin Tun Haji Abdul Razak
3 April 2009 – sekarang 

No comments:

Post a Comment